Drezno

Krótko:

Wycieczka do położonej nad rzeką Łabą stolicy Saksonii, do Drezna. Historyczne miasto, nieprawdopodobna architektura, przepiękne panoramy zabytkowych budowli. Jeden z symboli historycznych na mapie Niemiec. Odbieramy uczestników z Lipowej, Żywca oraz Bielska-Białej. Atrakcje na miejscu: Jarmark Bożonarodzeniowy, Pałac Zwinger, Zielone Sklepienie Skarbiec, Orszak Książęcy, równocześnie mają Państwo wolną rękę w dowolnym zorganizowaniu sobie wolnego czasu na miejscu w Dreznie. Wracamy w godzinach nocnych.

Koszt: 229 zł / osobę

Zapisy pod nr tel. 574 798 833

W cenie: transport autokarem, opieka Pilota, Ubezpieczenie

Cena NIE zawiera: Obowiązkowe zestawy słuchawkowe 15 zł ( płatne u pilota wycieczki ) oraz obowiązkowej składki na TFG i TFP 20 zł

Bilety wstępu (opcjonalnie): (w ramach wolnego czasu)

 • Pałac Zwinger (wcześniejsza rezerwacja) łączony bilet (Galeria Obrazów Starych Mistrzów, Zbiory Porcelany, Salon Matematyczno-Fizyczny) 14 EUR
 • Zielone Sklepienie: 14 EUR

Daty:

 • 26.11.2022 wolnych miejsc: 6

Program wycieczki

 1. Ruszamy 26.11.2022 w godzinach porannych, odbieramy uczestników wycieczki odpowiednio:
  • Lipowa godz. 3:00
  • Żywiec Tesco godz. 3:15
  • Bielsko Biała Dolna Płyta PKS godz. 3:35
 2. Przyjazd do Drezna
 3. Co czeka Cię w ramach wycieczki:
  • historyczne miasto, nieprawdopodobna architektura, przepiękne panoramy zabytkowych budowli. Jeden z symboli historycznych na mapie Niemiec.
  • spacer po Dreźnie z pilotem: Plac Teatralny z dekoracyjną Operą, Pałac Zwinger, Zielone Sklepienie Skarbiec, Orszak Książęcy,
  • jeden z największych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie,
  • równocześnie mają Państwo wolną rękę w dowolnym zorganizowaniu sobie wolnego czasu na miejscu.
 4. Powrót w godzinach nocnych

Opis wycieczki

Spacer po Dreźnie z pilotem

W ramach wycieczki jesteś pod opieką pilota, z którym zwiedzisz Drezno. W planie:

 • Plac Teatralny z dekoracyjną Operą i kościołem dworskim,
 • pałac Zwinger, który stanowi perłę saksońskiego baroku,
 • Zamek Królewski, który stanowił główną rezydencję pałacową elektorów i królów Saksonii, Fuerstenzug, czyli największy porcelanowy obraz na świecie, przedstawiający władców Saksonii,
 • Zielone Sklepienie – jeden z najbogatszych skarbców w Europie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreznie (Striezelmarkt). Dlaczego jest taki wyjątkowy?

Dodatkowo w Dreźnie odbywa się jeden z największych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Na przestronnych rynkach – Nowym i Starym ustawiono setki kolorowych straganów. Jarmark założony jako jednodniowy targ w 1434 r., w 2022 r. obchodzi 588. rocznicę. Jego 240 stoisk przyciąga każdego roku około 3 milionów odwiedzających z całego świata. Nieprawdopodobne wydarzenie. Niesamowite emocje. Historyczne miejsce w samym sercu Europy. Coroczny Jarmark trwa przez cały okres adwentowy, aż do Wigilii.

 • Niesamowita atmosfera. Nieprawdopodobne konstrukcje. Sławne na całym świecie piramidy świec świątecznych. Dwa do pięciu okrągłych drewnianych rzędów. Najwyższa piramida na świecie dominuje na Striezelmarkt, wznosząc się na pełne 14 m. w powietrzu. Pierwotnie piramida była znacznie prostszą sprawą, po prostu ramą, na której można było powiesić gałązki jodły. Współczesna piramida powstała dopiero na początku XIX wieku. Wiele stoisk na Striezelmarkt to czysta sztuka, rzeźbione drewniane ozdoby o ogromnej różnorodności kształtów i rozmiarów. Jedyne miejsce w Niemczech gdzie możesz nie tylko zobaczyć, ale i nabyć wystawiane tam rękodzieła.
 • Przepyszne jedzenie i napoje. Oprócz słynnego Stollen, z Drezna pochodzą inne specjalności, które pierwotnie sprzedawano na Striezelmarkt. Ciasta, pierniki, np. "Pfefferkuchen" są zwykle wypełnione marmoladą lub dżemem i oblane czekoladą. W przeciwieństwie do pierników z innych krajów, ciasto zazwyczaj nie zawiera tłuszczu, a nawet imbiru, ale gałkę muszkatołową, cynamon, mielone goździki i ziele angielskie. Takie specjały skosztujecie tylko tam. Kolejny przykładem jest Glühwein (grzane wino) Bardzo lubianą tradycją w zimną grudniową noc w Dreźnie jest picie parujących kubków grzanego wina na Striezelmarkt. Gorące czerwone wino doprawione goździkami i cynamonem serwowane jest w specjalnie udekorowanych kubkach. Tak tylko w Dreznie.

Na miejscu wyrabiana jest słynna drezdeńska świąteczna strucla, zakupić można przedmioty z tradycyjnych rzemiosł, świeczniki adwentowe, ręcznie robioną biżuterię oraz można zakosztować wielu tradycyjnych słodkości.

Zorganizuj sobie czas wolny tak jak chcesz!

Masz również całkowicie wolną rękę. Nikt nie jest uwiązany z grupą. Gdyby program państwu nie odpowiadał, mają Państwo w pełni wolną rękę w dowolnym zorganizowaniu sobie wolnego czasu na miejscu w Dreźnie. Najważniejsze byśmy się spotkali w miejscu zbiórki przed odjazdem w kierunku Polski. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych.
tel.: 607 437 870      e-mail: biuro@travel-bus.pl     Informacja o RODO design: Kajetan Mastela