Sandomierz 1 dzień

Krótko:

Gdzie dokładnie mieści się plebania znanego z serialu Ojca Mateusza? Ano niedaleko, w Sandomierzu. Sandomierz to królewskie miasto pełne powodów do zachwytu. Spacer wąskimi uliczkami, wśród niewysokich kamienic i zabytkowych kościołów.

Koszt: 155 zł / osobę

Zapisy na wycieczkę pod nr tel 574 798 833


Cena zawiera:

Przejazd autokarem, opiekę pilota, przewodnika miejskiego w Sandomierzu, ubezpieczenie, opłaty parkingowe i drogowe, podatek.

Cena nie obejmuje: wyżywienia, biletów wstępu - łącznie ok. 41 zł/os. dorosła, 30 zł/ulgowy

Daty:

  • 15.10.2022 wolnych miejsc: 29

Program wycieczki

Wyjazd w godzinach rannych. Lipowa Centrum 4.30, Żywiec Tesco 4.45. Przyjazd do Sandomierza.

Spotkanie z przewodnikiem, spacer po uliczkami Starego Miasta, m.in.: Dom Długosza, Bazylika Katedralna Najświętszej Marii Panny, Rynek z Ratuszem i kamienicami, Brama Opatowska skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta i okolic, Podziemna Trasa Turystyczna (stare sandomierskie lochy), Kościół św. Jakuba, lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi, czas wolny, Rejs statkiem po Wiśle (dla chętnych U: 20,00zł/os, N: 24,00zł/os),

Opis wycieczki

Sandomierz położony jest na 7 wzgórzach nad Wisłą na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej.pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się już w XII w zapisach Kroniki Galla Anonima. Niegdyś siedziba książąt i rezydencja królów, poprzez wieki rozwijała się jako ważna osada na szlaku handlowym do Krakowa i na wschód Europy.

Z Bramy Opatowskiej podziwiać będziemy prześliczną panoramę

Rynek średniowieczny z XIV-wiecznym ratuszem miejskim i otaczającymi go 30 zabytkowymi kamienicami uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jest niewątpliwie jedną z najcenniejszych wizytówek miasta, którą upodobali sobie artyści i fotograficy.

Bazylika Katedralna Narodzenia NMP – wzniesiona przez Króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV w. Bogate wyposażenie wnętrza z pewnością zachwyci nie tylko koneserów sztuki. Warto tu zajrzeć choć na kilka chwil, by zobaczyć odnowione freski bizantyjsko-ruskie, które zostały ufundowane przez samego Władysława Jagiełłę i są jednymi z czterech zachowanych tego typu w Polsce.

Dom Długosza – Muzeum Archidiecezjalne.

Ucho Igielnefurta dominikańska.

Wąwóz Królowej Jadwigi - wąwóz powstały w lessowej skale.

Romański kościół Św. Jakuba drugi pod względem chronologii klasztor Dominikanów w Polsce.

tel.: 607 437 870      e-mail: biuro@travel-bus.pl     Informacja o RODO design: Kajetan Mastela